soolade ladestumine 23.08.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 39-aastane naine, kellel on juba aastatepikkune probleem soolade ladestumisega viimase kaelalüli piirkonda. Sellest on tekkinud kaelale padjand, mida rahvakeeli nimetatakse kana- või karuturjaks. Sellele padjandile lisaks on valulikuks muutunud ka kaelasooned ning üksikud kaelalülid, esineb ka sagedast peavalu, mis masseerides möödub. Sama tõbe on täheldatud suguvõsas varemgi ja just naisliinis. Hiljuti sain teada, et massaažiga on võimalik soolad liikuma panna ja kergendada vaevusi. Sooviksin sellest tervisehädast rohkem ja põhjalikult teada.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Soolade ladestumist seal muidugi ei toimu. See on folkloor. Eriti, mis puudutab soolade liikumist peale massazhi.
Ilmselt on Teil lülisamba kaelaosa artrootilised muutused. Sel puhul tekkivad lüliservadele kõhrelised vohandid ja põhjustavad valu. Raviks on oluline järjekindel ÕIGE võimlemine, sobib ka massazh ja spetsiaalsete kreemide-geelide pealemäärimine. Vajadusel ka suukaudne ravi. Pöörduge reumatoloogi poole, kes ordineerib Teile ka ravi.