liigesed valutava ja ragisevad 29.09.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

tervitusi tartust
mul on väga kaua olnd probleem liigestega,
mitu aastat on vahelduva eduga ragisenud...vahepeal hullusti...vahepeal ei ragise üldse
viimasel ajal on liigesed hästi valulikuks muutunud, põlved õlad, küünarnukid.
kunagi oli mul puusaliigese trauma...see koht on nyyd eriti valusaks läinud...ei saa kummardad ega raskeid asjugi tõsta...ma olen noor mees, 18 aastane...aga jube vanainimese tunne on peale tulnud nende muredega.
olen käind arstide juures..peale rohtude söömist on natuke paremaks läind...aga siis hakkab kõik jälle otsast peale...
mingi aeg tagasi avastati mul klamüüdia...see vist mõjus ka halvasti.
andke mulle nõu...mida peaks tegema või kuhu pöörduma..

vastust ootama jäädes

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Olete küll käinud arstide juures, kuid mis teil on diagnoositud ja mida ravitud?
Klamüüdia võib põhjustada reaktiivset artriiti, mis vajab korralikku ravi paari aasta jooksul.
Pole välistatud ka, et siin mõni tõsisem liigeshaigus on, kuid andmeid on liiga vähe, et midagi kindlat öelda. Tartus on reumatoloogia osakond ja terve hulk häid reumatolooge. Palun pöörduge Ülikooli Kliinikumi reumatoloogi vastuvõtule.