Seljavalud 05.09.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!Olen 37.aastane naine,valud algasid 3 aastat tagasi üsna varsti pärast Soomes põldudel vihma ja tuule käes töötamist.Ja valutab mu õnnetu selg ainult öösiti,mitte kunagi päeval.Perearst saatis mind kõikvõimalikesse kohtadesse uuringutele,ei avastatud midagi,terve kui purikas.Valud kestavad.Nüüdseks ibuprofeen 600 mg enam ei aita,tarvitan Dicloberli.Ise pakun,et reumaatiline haigus,aga kui arst midagi ei avastanud,siis mina ka vaielda ei saa.Olen õnnetu ja väsinud oma valudest.Üle 6 tunni magada ei saa,selg kangestub,lihased nagu lõpetavad oma töö,käte abiga nügin end voodist välja.Valu on meeletu,mõjutab hingamist...Poole tunni möödudes pärast tõusmist valu haihtub.Ma ei oska midagi arvata.Reumatoloogi ja neuroloogi juures käisin-kõik olevat korras,neerud terved,seljast röntgenpilt ei näidanud midagi,vereproov korras.No mida peab minusugune terve,samas valudes kannatav naine ette võtma?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Lihtne reegel: kui kaebused püsivad, tuleb otsekohe arsti juurde tagasi minna.
Võtke teisene arvamus erinevatelt arstidelt ( reumatoloog + neuroloog). Öine seljavalu viitab küll reumaatilisele lülisambapõletikule. Analüüsid alati ei näita põletikku ja Rö-muutused tekivad aastatega. Lisaks peaks seljast ka kompuuteruuringu tegema.