Valud 12.08.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Võibolla on küsimus liiga üldine, kuid ometi... ehkki väljas on kuum suvi, siis mina töötan maakivist seinte ja kivipõrandaga hoones pikad päevad laua taga. Tööle asumisest alates on mul igapäevaseks mureks valud liigestes - jalgades, seljas, puusades. Olen võtnud Ibuprofeni tablette, kuid need aitavad ainult ajutiselt. Mulle endale tundub, et põhjuseks võivad olla just pisut rõsked ruumid ja kivipõrand - aga kuna käin kümneid kordi päevas ka territooriumil, siis villaste sokkide ja kampsuniga oleks väljas ju meeletult palav. Mida teha? Kas on mingit rohtu, mis vähendab liigestes valu organismile liiga tegemata? Või aitaksid mingid spets.jalatsid vms? Ehk oskate nõu anda.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Ma soovitan pöörduda reumatoloogi poole ja selgeks teha, mis liigeseid vaevab....Seejärel saab alles soovitusi anda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

Liigese valu

Umbes aasta eest hakkasid valutama reielihas ja põlveliiges, peale mitmeid kuid kestnud uuringuid eemaldati novembris kurgumandlid. Peale seda valud kadusid,kuid nüüd on valud jälle tagasi.

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

Ilmselt vajate siis täiendavaid uuringuid. Alustage perearstist.

Loe edasi

valud alaseljas

tere!olen 19 aastane neiu ja mul pidevalt valud alaseljas.kui olen pikalt ette kummardunud siis ei saa selga sirgeks ja sellega kaasnevad tohutud valud ning vahel lööb ka hinge kinni.sooviks teada millest ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Kui kaua on need pidevad valud olnud? Kui seljavalu kestab üle 2 kuu, siis tuleb teha mitmed uuringud. Alustada tuleb perearstist, kes vajadusel suunab edasi eriarstile.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi