Valud 12.08.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Võibolla on küsimus liiga üldine, kuid ometi... ehkki väljas on kuum suvi, siis mina töötan maakivist seinte ja kivipõrandaga hoones pikad päevad laua taga. Tööle asumisest alates on mul igapäevaseks mureks valud liigestes - jalgades, seljas, puusades. Olen võtnud Ibuprofeni tablette, kuid need aitavad ainult ajutiselt. Mulle endale tundub, et põhjuseks võivad olla just pisut rõsked ruumid ja kivipõrand - aga kuna käin kümneid kordi päevas ka territooriumil, siis villaste sokkide ja kampsuniga oleks väljas ju meeletult palav. Mida teha? Kas on mingit rohtu, mis vähendab liigestes valu organismile liiga tegemata? Või aitaksid mingid spets.jalatsid vms? Ehk oskate nõu anda.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Ma soovitan pöörduda reumatoloogi poole ja selgeks teha, mis liigeseid vaevab....Seejärel saab alles soovitusi anda.