naksuvad liigesed 04.08.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul naksuvad kõik liigesed vist. Naksumine on kestnud ukmbes 4 aastat ja läheb järkjest hullemaks. Võtan regulaarselt Ultra Geli juba pikemat aega, aga ikka läheb hullemaks. Millest see võib tingitud olla?
Kusjuures tegelen aktiivselt spordiga ja jägin menüüd.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kõigil inimestel naksuvad liigesed ja see ei ole haiguslik.
Spordiga ei maksa liialdada ja toit üldiselt naksumist ei mõjuta.
Oluline on muidugi jälgida, et ei oleks ülekaalu.