massaazijärgne lihasevalu 16.07.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Loodetavasti pöördun oma küsimusega õige tohtri poole.
Käisin pooletunnisel klassikalise massaazi seansil. Tundsin lihtsalt, et olen väga pinges, selg ei valutanud. Massaaz oli väga meeldiv. Ei tundunud liiga tugev. Järgmisel päeval tundsin aga lihasvalu. Massöör ütles, et see on loomulik massaazijärgne reaktsioon. Millest see valu tuleneb?
Vastuse eest ette tänades Tiiu!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Keeruline on siiin vastata...
Kindlasti on siin sõltuvus massaazhi tugevusest. Aktiviseerub lokaalne metabolism ( ainevahetus). Võib kaasneda lokaalne kerge turse, mis mõjutab mitmeid närvilõpmeid-retseptoreid, k.a. valu retseptoreid. Igal juhul ei ole tegemist mingi patoloogilise reaktsiooniga.