Liigesepõletikud 30.07.01 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere olen 16 aastane neiu.

Nimelt, käisin ma kuus aastat kergajõustiku trennis,kuid pidin selle nüüd pooleli jätma.Sel ajal oli mul kannas limapaunapõletik ja põlves limapaunapõletik.Kuna mind vaevasid tugevad seljavalud, siis tulin ma ka trennist ära.Selg on mul nüüd umbes 2 aastat valutanud,lihtsalt olen sellega nii ära harjunud,vahepeal käisin massaasis iga päev,kuid nüüd ainult vahetevahel.

OLen mööda arste käinud,rohte söönud,vereproove andnud jne. kuid seljavalust pole ikkagi lahti saanud.Olen juba loobunud.

Selle aasta veebruaris tehti mulle reumaproov,mis ei olnud loomulikult korras, kirjutati mulle siis antibiootikumid,mida sõin kaks nädalat, peale seda oli proov korras.Tehti ka seljast röntgenid ,kuid seal ei avastatud midagi.

Seljas on pidevalt teravad valud ja eriti selja ülapool abaluude juures,nüüd aegajalt surevad käed ja jalad ka ära.

Mind lihtsalt huvitab see ,et kas peaksin tegema mõned põhjalikumad uuringud ja analüüsid,või on see tüüpilise noore tüdruku probleem,mis võis lihtsalt kasvamisest vms.tingitud olla?Mulle öeldi et kui juba ühe korra reumaproov pole korras olnud,et siis see võib tulevikus päris tõsiseks muutuda.Võibolla peaksin tulema REUMED kliinikusse vastuvõtule.

Teid ette tänades!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere,

ma arvan kyll, et peaks tegema pohjalikumad uuringud. Kindlasti ei ole vaevused pohjendatud kasvamisega ega ole see ka mingi tyypiline noore tydruku probleem.

Ebaselge on mulle, mis oli see mittekorras reumaproov, mis allus antibakteriaalsele ravile. Midagi siin ei klapi. Mingit yhte kindlat reumaproovi pole olemas.

Arvan, et peaksite kindlasti minema reumatoloogi konsultatsioonile.

Tervitades,

K. Otsa