liigese ragin 17.02.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Lp. doktor

Viimase kuu jooksul on mul hommikuti probleemid lõualuuga/liigesega. Suu avamisel käib paremast pooles kõva raksatus ning see teeb ka väheke valu. Suu avamisel käib ka ülejäänud päeva jooksul kuuldav naksatus. Perearst soovitas süüa atrostopi. Millega võiks tegemist olla ja mida peaks tegema, see ragin segab juba elamist. Olen 36 aastane naine.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Artrostopi või muud sarnast võib võtta küll. Kas valulikult poolelt on tarkusehambad eemaldatud? Sageli on sarnaste kaebuste põhjuseks probleem tarkusehambaga ( 8.-s hammas pole kas lõikunud, kasvab viltu, põletik juure all vm) Kui viimane on välja lülitatud, siis ilmselt on tegemist lõualiigesega.
Kui lõualiiges on põletikus, siis kaasneb sellega ikka väljendunud valu iga liigutuse puhul. Söömine muutub samuti raskeks. Kui on tegu ainult naksuga, siis ei ole see oluline patoloogia. Võib olla liigesaparaadi (kõõlused, kõõluste kinnituskohad vm.)probleem. Kas pole te suud liiga lahti ajades hetkeks nihestanud liigest või venitanud liigselt kõõluseid??? Selline probleem möödub üldiselt aja jooksul iseenesest.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

kael, sõrmed, selgroog ragisevad

Tere!

Mul on juba aastaid sõrmed, kael ja isegi selgroog raksunud, kui venitada. kael teeb eriti kõva raginat. millest see tuleb ja kas oleks põhjust muret tunda millegi pärast?

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Ragin liigestes ( kui sellele ei kaasne suur valu, liigese kuumus, funktsiooni häire) ei ole haiguslik ja muretsema ei pea.

Loe edasi

õla liigese põletik

ei saa kätt tüsta õlast kõrkemale ega saa panna kätt selja taha .olen 52a vana

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Pöörduge kohe kas reumatoloogi või ortopeedi poole!

Loe edasi

Radikuliit

Tere, kas on võimalik, et tegemist on kaelaradikuliidiga kui:

1) kuklas toimub pea pööramisel n.ö tugev ragin;

2) magama minnes, pean otsima peale õiget asendit, et kuklas valu ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

On küll võimalik, et tegu on kaela radikuliidiga. Soovitav teha Rö pildid kahes suunas lülisamba kaelaosast. Kui sealt olulist informatsiooni ei saa, siis soovitav magnetuuring. Ravib ...

Loe edasi

Liigesed ragisevad

Tere! Olen 30-ne naine, nooruses kõvasti sporti teinud ja praegugi füüsiliselt heas vormis. Mind häirib iga aastaga kuuldavamaks muutuv ragin liigestes. Praegu valusid ei ole, aga ma lausa tunnen ja kuulen ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

Üldiselt ragin liigestes mingit haigust veel ei tähenda. Meil kõigil ragisevad liigesed. Oma osa mängib sageli ka eelnev traumatisatsioon ( spodritraumad jne.). Samuti pärilik nn. " materjal"
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi