midagi reumaatilist siiski? 04.02.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 31-aastane naine. Aasta ja 4 kuud tagasi tekkis kaelale paremale poole suur "muna". Paar nädalat hiljem läksid jalad paiste (põlvest allapoole kui pakud). Ja veel paar nädalat hiljem hakkasid valutama käed. Käed valutasid öösiti. Alguses mõned ööd ainult parem käsi, siis edasi mõlemad. See käte valutamine on nii, et nad justkui "surevad" ära, kui lasen käed üle voodiserva rippu, justkui "voogab" miski kätesse ja valu läks üle. Hommikuks on käed ka turses (see läheb üle umbes poole tunniga).
Perearst saatis mind kõikvõimalike eriarstide juurde (päris tore kogemus, kui terve elu terve inimene olnud:))). Sain teada, et mul on täiesti korras kilpnääre, süda, kops, maks, neerud jne (kõik, noh). Onkoloogiahaiglas jõuti veendumusele, et ei ole ka lümfikasvajat. Ja reumatoloog (lasi teha vereanalüüsi, röntgeni ja südameuuringu) ütles, et oli tore kohtuda, kuid reumaaatilist leidu pole. Kokkuvõttes sain teada, et olen terve inimene.
Aga teate, see kätevärk segab tõsiselt elamist juba. Iseenesest olen ma muidugi harjunud juba sellega, et kui öösel asi väga hulluks läheb, on aeg püsti tõusta ja wc-tiir teha (voodisse naastes on jälle parem).
Kuidas tundub?
Kaire

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Ma arvan, et ma ei ole targem kui kõik need arstid, kelle juures te juba käinud olete. Lisaks ei ole mul siin näha ühtegi uuringu tulemust....nii et mulle ei tundu kuidagi...
Öine käte suremistunne viitab siiski mingile vegetatiivse närvisüsteemi häirele.