valu liigestes 13.11.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Mõni kuu on olnud puusaliigestes valu. Vahel ühes - vahel teises - vahel mõlemas. Valu on õrn ja tuim (pigem "annab tunda") ning ei ole täheldanud, et tekiks peale koormust. Liigsete "kangust" ka ei märka. On olnud ka hooti nö närvivalu tunnet, mis pole üle poole päeva kestnud.
Töö on istuv ja kindlat sporti ei tee. Et rohkem liigutada on vaja, see on kindel, aga kuidas valust lahtu saada või mis valu põhjustab?
Naine 30

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Tundub ikka algava artroosi moodi. Hakake käima ujumas, võtke glükoosamiini preparaate, tehke kuur näit. Ibuprofeniga ja kui valu ei möödu paari kuuga, siis tuleb teha Rö-pilt ( puusad + alaselg) ja muud reumaspetsiifilised uuringud.