Reumaatiline sidekoe põletik 21.06.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

N 28 a.

Seoses sellega, et järgin ravi (Plaqueniel ja Medrol), käin regulaarselt arsti juures kontrollil omades selle kõige juures kord halvemat ja kord paremat enesetunnet on analüüside järgi kõik korras. Ometi aga tunnen väikestes liigestes (sõmed ja varbad) tuikavat valu, teinekord ka suuremates liigestes (puusad ja põlved). Kuidas on see võimalik, et analüüsid on korras vaatamata aegajalt tekkivale kehvale enesetundele? Kas sellele on olemas mingi seletus?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Reumaatilised haigused kulgevad kõik oma rütmiga. Näiteks reumatoidartriit on halvem ( liigeste valu ja kangus) alati hommikupoole ööd. Haigus sõltub ka hormonaalsest tasemest ( naistel enne menstruatsiooni on tihti liigesvaevusi rohkem), ilmast, üldisest stressfoonist jpm. Analüüsid ei näitagi sel juhul haiguse ägenemist.