paistes labajalg 18.08.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

tere olen 29 aastane naine.Jaanuari algul lõin suure varba kergelt ära.Labajalg läks paiste.Määrisin seda Lioton 1000 kreemiga.Väga aeglaselt,umbes3 kuuga paistetus vähenes.Röntgeni pilt, mis algul sai tehtud, oli korras.Nüüd tekkis jalale muhk.Girurg ütles, et tegemist on limatursega ja määras elektriravi.Ravi võttis ära muhu, kuid paistetus jäi.Siiani olen määrind kreemiga ja teinud meresoola vanne.On juba möödunud üle poole aasta, kuid paistetus püsib.Kas see on normaalne, millega võib olla tegu ?

j

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kindlasti pole see normaalne. Lioton geel pole siin ka raviks näidustatud.
Kui on tegu limapauna põletikuga, siis on tõenäoliselt tegu ka liigespõletikuga, mis vajab ikka spetsiifilist ravi.
Pöörduge reumatoloogi poole.