MIS ON REUMA ESMASED TUNNUSED? 21.12.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Valutan pidevalt kaela ja selle piirkonda, nt.õlad. Pidevalt juba üle aasta valutab ka parem põlv, valu on lausa näriv. Käisin ka põlve operatsioonil, kuid valu on muutunud pidevaks ja kohati lausa häirivaks, ka mõlema käe pöidlad valutavad ja vahest keskmine varvas ühel jalal, paar korda on olnud valutav varvas lihtsalt paistes. Ükskord terve nädal järjest labajalg valutas nii, et ei saanud ega tahtnud käia ja oli samas ka kange ja justkui nõrk ja sipelgad kohati sees. Ka õlaliigesed kuni küünarnukkideni on siiani valusad, et käsi tõsta on valus ja väsitav. Olen käinud reumatoloogil, kes tegi väidetavalt kõik analüüsid reumaga seoses, kuid näitaja on negatiivne. Käinud ka neuroloogil, kes siiski arvab, et tegu võib olla reumaga ja on analüüse, mida ei saa teha väljaspool haiglat?! Aga mina ju ise haiglasse ennast panna ei saa. Mida soovitate Teie? P.S. Olen 32 a.
Vastust ootama jäädes, Katrin.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kui liiges on ikka selgelt paistes olnud, siis see viitab ikka põletikule. On olemas
haigusvorme, kus analüüsid ei näita midagi. Sel juhul kas diagnoos ja ravi hilinevad. Soovitan pöörduda veelkord reumatologi poole ja võibolla tõesti haiglauuringud on tõhusamad mittetüüpiliste juhtude puhul.