organismi puhastavad-tugevdavad teed preparadid 16.03.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Lp. proviisor.

Sooviksin läbi viia organismis korralikku "kevadist suurpuhastust".

Tegin talvel läbi pikema antibiootikumi kuuri, otsa veel muid ravimeid, mitte just kõige tervislikum toitumine ja suur depressioon.

Praegu kasutan Seroxati 20 mmg.

Siit Teile kaks küsimust: kodus on mul olemas KANCURA tee 80g ja femine CELLULIT N30 preparaat (lubadused toime kohta mõlemal ilusad,seda enam, et väike kaalulagetus ei teeks ka paha). Kas need oleksid selliseks puhuks sobilikud? Kas on üldse mõttekas organismi puhastust

ette võtta kui kasutan Seroxati? Huvitaks Teie arvamust selle kohta.

Võib-olla on Teil hoopis paremaid soovitusi.

Raske on orienteeruda praeguses teede ja preparaatide rohkuses.

Ette tänades!

Tia

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Olen arvamusel, te ravimid peavad sihipärasel ja arsti poolt määratud annustes kasutamisel olema ohutud, kõrvaltoimed muidugi välja arvatud. Alati on olemas ka ka tasakaal oodatava toime ja kardetavate kõrvaltoimete vahel. Kui kasu toimest on suurem kui oht kõrvaltoimetest siis ravimit ilmselt pole mõistlik kahjulikuks pidada.

Antidepressant avaldab toimet pikaajalisel püsival manustamisel ja kui pidada tema toimeainet organismi saastavaks ja eeldada, et seda on võimalik mingi teega "välja pesta", siis selle tegevusega vähendaksite tema toimet. Siiski ei ole see igasugune "shlakkide" eemaldamine organismist eriti tõsiseltvõetav.

Meeldivate toniseerivate teede kasutamine aga kahjulik küll olla ei saa, eriti kui see aitab kehakaalu kontrolli all hoida ja parandab enesetunnet.

Kalle Kurvits