Antihistamiinikum suures koguses 02.04.17 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Mind teeb murelikuks allergoloogi määratud ravi, nimelt pean võtma suuremas koguses ja pikka aega ravimit Opexa. Infolehelt lugedes on tavaline annus 1 tablett päevas. Mina pean võtma 2 nädalat 4 tabletti päevas, siis 2 nädalat 3 tabletti, 2 nädalat 2 tabletti ja 2 nädalat 1 tablett. Põhjuseks antibiootikumi põhjustatud allergiline reaktsioon, allergoloog pani diagnoosiks ägeda nõgestõve. Hetkel tunnen kõrvalnähtudest pearinglust ja ärevust, mis selle ravimi puhul on ka infokirjas olemas. Kas neljakordne kogus ravimit võtta on ikka lubatud ja õige? Küsisin seda imestades ka arstilt, tema ütles, et loomulikult võib, haiguse peab välja ravima.

Ette tänades!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Sellist annustamist ravimi kasutusjuhend tõepoolest ei kirjelda.
Arst on lähtunud ravi määrates oma kogemustest ja konkreetsest haigusjuhust.
Minul ei ole õigust soovitada seda muuta.
Teil endal on võimalus seda annust vähendada või ravimist üldse loobuda kui leiate, et see ei ole asjakohane, st. ravimi kasutamisega kaasnevad riskid on olulisemad kui eeldatav kasu- toime ravimist.

Kalle Kurvits