pillide toimet nõrgendavad ravimid 30.01.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Tean, et osad ravimid nõrgendavad pillide toimet. Kas sinna alla käivad ka külmetusravimid bagu Tylenol Cold ja köharavimid? Ja Analgin või Ibuprofen?

Ning kas ussidevastasel Vermox`il on selline kõrvaltoime?

Oleksin informatsiooni eest ääretult tänulik.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Mida peate silmas pillide all. Kui antibeebipille, siis nimetatud ravimid ei põhjusta loodetavasti nende toime nõrgenemist. Ka kasutusjuhendis peaks olema märge, näiteks Logestil on öeldud:

LOGEST'i toimet võivad vähendada - antibiootikumid (ampitsilliin, rifampitsiin); griseofulviin (seenhaiguste ravi); fenüülbutasoon (põletikuvastane ravim, mida kasutatakse mõnede liigesehaiguste korral); fenütoiin, fenobarbitoon ja teised ravimid, mida kasutatakse epilepsia erinevate vormide ravis.

Kalle Kurvits