Lugedes Norvasci artiklit 29.10.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Jääb ikkagi õhku küsimus, miks siis minul kui diagnoositud hüpertoonikul vererõhuga 150-170/100-120 tarvitades haiglas antud ravimit Norvasc tõstis ravim Norvasc vererõhu 200/130-140 peale nii mitmeks päevaks kui ravimit taluda suutsin (konkreetselt 4 päevaks). Tekkis nii tugev südame kloppimine ja värin , algul arvati ,et nii peab olema...kuid see kestis aina edasi. Haiglast kirjutati välja ja paluti kodus ka Norvasci edasi võtta, kuid kiirabi keelas, kuna ma ei suutnud enam vastu panna 200 sele rõhule.
Miks tekkis ravimiga Norvasc veel kõrgem vererõhk?
Miks ei ole seda kirjas aga ravimi kõrvaltoimetes?
Kuidas saab siis ravim nii sobiv olla ja katsetes edukas?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Viimane rida Norvasci kõrvaltoimete punktis:
(ravimimemeti variandil: http://www.sam.ee/PIL/Hum/PIL_9832.pdf)
"Võtke oma arstiga ühendust ka siis, kui märkate mistahes muid kõrvaltoimeid."

Nii ka tehke palun.

Kalle Kurvits