Seenhaigus... 26.07.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

küsimus oleks selline et kui naistel on seenhaiguse vastu olemas käsiravim Femigel, mis siis oleks meestel selline ravi mida ei peaks retseptiga ostma?
(Mul günekoloog soovitas mul endal osta femigeli, kuid kas sellest on kasu kui ainult mina ennast ravin?)
Ettetänades!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Enamikel juhtudel ei vaja mees midagi. Meest ravitakse tavaliselt vaid siis, kui ka temal ilmnevad sümptomid või haigus kordub.
Kui naise seen on nii kergesti (Femigeliga) ravitav, ei ole asi tõesti nii tõsine.
Teisel juhul määrab arst ravimi ka mehele.
Lugeda võiks ka Päevalehe artiklit:
http://www.epl.ee/artikkel_153735.html

Kalle Kurvits