Tetratsükliin ja kõrvalnähud??? 12.11.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere. Tarvitan alates 26.10 tetratsükliini sesoses aknega....2 tabletti 2 korda päevas. Täna ja eile on kõht vaevanud ja lahti. Bioloogilistest kõrvalnähtudest lugesin et peen- ja jämesoole raskem põetik saab alguse kõhulahtisusest. Kas nii lühikese tarvitamisperioodi järel on üldse selline asi võimalik?Kas tuleks ravi katkestada ja pöörduda arstile?Täna veel võtan ära.
Aitäh

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Loodetavasti pole asi nii hull. Kõhuvaegusi põhjustavad ka sagedased viirused.
Arsti juurde pöörduda pole paha kunagi. Seniks küsige apteegist Smectat.

Kalle Kurvits