Ravim Doxy-M 19.08.13 / Ravimid

Külastaja küsib:

Arst kirjutas mulle puukborrellioosi raviks Doxy-M. Olen lugenud et tetratsükliin lõhub luuüdi täielikult ja et on verdlõhustava toimega. Kas ka Doxy-M on samasuguse toimega ja kas võib hambad kollaseks muuta?

Tänan!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Info ravimite kohta tuleb hankida ametlikest allikatest esmalt. Selleks on Eesti Ravimiregister, mille leiab www.ravimiamet.ee
Tetratsükliini kohta on kirjas kõrvaltoimete all:
Harv: hemolüütiline aneemia, trombotsütopeenia, eosinofiilia ja neutropeenia.

Mis puudutab Doxy-M (ja ravimeid üldse), siis nende kasutamise üle otsuse tegemisel on põhiline loodetava kasu ja kardetava kahju suhe.

Puukborrelioos on niivõrd tõsine haigus, et teil peaks olema see ravim juba ostetud, kaasasolev kasutusjuhend (kus on sees vastus teie küsimusele) läbi loetud ja ravim võetud.
Doxy-M kõrvaltoimete hulgas leiab:
Harva võivad tekkida pöörduvad hematoloogilised muutused: leukotsütopeenia, leukotsütoos, trombotsütopeenia, aneemia, lümfotsütopeenia, lümfadenopaatia, atüüpilised lümfotsüüdid ja granulotsüütide toksiline granulatsioon.

Ka toime hammastele ei ole ilmselgelt mingi argument kui on vaja teha piiratud aega kestev ravikuur tõsise haiguse raviks. Kirjas on vaid, et imikutel ja lastel 8. eluaastani võivad tekkida doksütsükliini ladestumise tõttu hammaste värvi muutused, hambavaaba defektid ja luude kasvu aeglustumine.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Doxy-M-ratiopharm

Tere!

Olen 25.a. naine. Arst määras ureaplasma parvum'i raviks Doxy-M-ratiopharm 100 (doxycyclinum) 20 tabletti. Võtma peab 2 tbl päevas ja nii 10 päeva järjest. Kas see kogus pole mitte liiga ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Mina siin vahel sõna ei võtaks.
Arst omab ravialase koolituse, tunneb teid, on teie haigust diagnoosinud ja kasutab ravi määramisel lisaks ravimi infole ka varasemaid kogemusi.
Loe edasi

?

Tere!Kui kaua tohib kasutada Doxy-M-ratiopharm(doxyclinum).Kuseteedes pöletik vist.Kui ravim möjus u 4 päeva.Seda oli tunda.Kas ta siis ei sobi siis.Kas on ka kangemaid?Kasutasin Prostamol Unot, polnud ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Ravikuuri pikkus sõltub haigusest ja on arsti asi otsustada. Kui ravikuur kestab pikemalt kui 21 päeva, peab reeglipäraselt kontrollima vere-, maksa- ja neerunäitajaid.
Prostamol ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi