antibiootikumid 07.11.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

põen aktinomükoosi. Selle tagajärjel olen kaotanud juba mitmeid siseorganeid. Käesoleva aasta alguses selgitati mulle, et kuna ma penitsiliini ei talu, pean sööma kahe aasta vältel doxycyclini. Nende tablettide tagajärjel hakkasid mul peavalud, siis kirjutati veel lisaks diclofernac.
Siis hakkas valutama vasaku abaluu ja käe piirkond. Läksin oma perearsti juurde kes määras diclofenaci süstid ja peale seda rofecoxib.
Siis tekkis mul jälle palavik ja kõhus paisumisprotsessid ja perearst kirjutas jälle doxucyclini.
Lõpuks kõik kohad valutasid ja silmanägemine kadus ka ära.
Olin kusagilt googlest lugenud, et aktinomükoosi raviks võib ka tetratcyclini tarvitada.
Perearst väitis, et see on väga hea, aga tetratcyclini enam Eestis ei ole ja seda tuleb Venemaalt tuua. Otsisin kanalid ja mulle teoreetiliselt tuuaksegi, aga kuna olen iseenese ravimisel päris üksi jäetud, siis nüüd ei tea mida tellida kas oletetrini või tetratcyclini või on need äkki ka meil olemas? Milline oleks raviks õige doos? Kas ma peaksin hoopis kõiki antibiootikume kordamööda võtma või hoopis vahet pidama? Praegu olen olnud terve kuu ilma tablettidetta, näen jälle maailma enda ümber ja kusagilt ei valuta. Kas on ehk soovitada mõnda arsti, kes viitsiks minusuguse haigega natukene tegeleda?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Liiga keeruline teema minu jaoks. Ravi määramine, kestus ja annused on ikka arsti rida. Kuid tablette Teile vägisi sisse ei topita ja kui olete kuu ilma tablettideta olnud ning kusagilt ei valutagi, siis ei tea küll soovitada miskit muud.

Tetratsükliin pole kuhugi kadunud. Toodetakse Eestis Nycomedi poolt, saada on igas apteegis ja maksab 43.20 (250mg tabletis, pakendis 24 tabletti).

Kalle Kurvits