Seroxat ja koosmõjud 19.10.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

LP K.Kurvits!
Tarbin Seroxati nimelist antidepressanti. Tundub päris mõjus rohi olevat. Kuid mureks on lisakilod, mis on ravikuuri ajal tulnud. Kuuri veel katkestada ei saa.
Ostsin apteegist T´s´ehhi päritolu pruunvetikatablette nimega Kelp, mis sisaldavad looduslikku joodi ja mille kohta on öeldud, et põletavad rasva kilpnäärme hormoonide kaudu. Siis aga kuulsin, et need tabletid ei sobi kokku Seroxatiga. On see tõsi või võib neid siiski koos võtta? Kui need ei sobi tõesti, siis mida Te mulle kaalu alandamiseks soovitaksite? On see kaalutõus üldse AD võtmisega seotud? Või ongi Seroxatil kaalu tõstev kõrvalmõju?
Tänan vastuse eest. Leeni

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kelp, kui looduslik vetikapreparaat, ei peaks oluliselt mõjutama Seroxati toimet.
Kelp sisaldab joodi, mis on vajalik kilpnäärne hormooni türoksiini sünteesis. Türoksiin kontrollib ainevahetust, aga pole kindlasti ainus faktor.
Seroxat ei tohiks kaalu tõusu põhjustada, pigem vastupidi, lugege kõrvaltoimeid:
Kliinilistes uuringutes tekkisid sagedamini järgmised kõrvaltoimed: iiveldus, unisus, higistamine, treemor, asteenia, suukuivus, unetus, seksuaalfunktsiooni häired, sh impotentsus ja ejakulatsioonihäired, pearinglus, kõhukinnisus, kõhulahtisus ja s ö ö g i i s u v ä h e n e m i n e. Nende kõrvaltoimete intensiivsus ja tekkesagedus võivad ravi jätkamisel väheneda ja tavaliselt ei nõua ravi katkestamist.
Kaalu alandamise kohta lugege minu varasemaid vastuseid, sellest on juttu paljudes neist.

Tugevat tervist
Kalle Kurvits