reumaatilised rohud 21.08.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Olge kena ja ütelge mis vahe on Indomet-ratiopharm 50 ja Dislofenac-ratiopharm 50 tablettide vahe. Arst kirjutas vastavad rohud mulle peale põlvetraumat. Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Need on lihtsalt eri raviainega ravimid, aga üsna sarnase toimega. Mõlemad on mittesteroidsed põletikuvastased ravimid, millel on ka valuvaigistav ja palavikkualandav toime. Ühe toimeaine on indometatsiin, teisel diklofenak. Erinevused on taluvuses, toimetugevuses, selle kestuses, kõrvaltoimete avaldumises jne. Mõni talub paremini üht, mõni jälle teist, see selgub kasutamisel. Ravimitega on kaasas eestikeelsed kasutamisjuhendid.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits