Viprosal 29.05.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Mida ravitakse Viprosaliga? Teid juba ette tänades, Pille

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Viprosal on rästikumürki sisaldav preparaat, mille näidustused on reumaatilised valud, neuralgia, lumbaago, müosiidid.
Valutavate kohtade suurusest sõltuvalt kantakse nahale 5-10 g (1-2 teelusikatäit) salvi ja hõõrutakse sisse. Kasutatakse enamasti 1 kord ööpäevas, kuid tugevate valude korral ka 2 korda ööpäevas. VASTUNÄIDUSTUSED: Aktiivne tuberkuloos, rasked maksa-, neeru-ja vereringehaigused, palavik. Haigused, millega kaasnevad aju- ja südameveresoonte spasmid.
KõRVALTOIMED: Võimalikud on allergilised nahareaktsioonid. Sel juhul lõpetatakse salvi kasutamine.

Kalle Kurvits