ainevahetus 27.05.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Apteekides ja supermarketites on müügil mitmesugused nn. Bio tooted.
Et reklaam räägib nt kroomi (Bio-Chromium?) puhul kaalulangetamise võimalusest, siis otsustasin proovida. Tekkis peavalu. Et sellel tootel on (vist?) tegemist ka suhkruainevahetusega, millega mul on probleeme, jätsin kohe tarbimise järele. Peavalu kadus.

Küsimus: kas Bio-Cla on ses suhtes ohutu?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tegemist on toidulisanditega ja neil puudub ravimitele iseloomulik põhjalik info. Kui aga tunnete, et tekivad soovimatud kõrvaltoimed, katkestage tarvitamine.
Bio-Cla sisalgab konjugeeritud linoleelnhapet, mida leidub looduslikult lihas ja piimatoodetes. Seega on tegemist inimesele väga tuttava ainega, ainult preparaadis on see suuremas kontsentratsioonis. Loodan, et see on ohutu.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Ainevahetus

Tere! Mul on vist, teadaolevalt, liiga kiire ainevahetus. Seotud arvatavasti kilpnäärme ületalitlusega. Aga kas mingite ravimitega annab ainevahetust aeglustada? Mul on juba väga tobe olla, et söön ja ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Ravim on olemas kui kiire ainevahetus on tingitud hormonaalsestest häiretest(just kilpnäärme ületalitus).
Selle saamiseks tuleb pöörduda endokrinoloogi poole.

Kalle ...

Loe edasi

ainevahetus

Lugesin, et Teie soovitate ainevahetuse elavdamiseks tarvitada vetikapreparaati Fukumereen. Meie linna apteegis on saadaval aga ainult Spirulina. Millised on nende kahe erinevused ja kumba ma peaksin eelistama?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Väga olulisi erinevusi ei ole. Fukumereen on ainult kodumaine ja odavam. Müügil on Tallinnas Kesklinna apteegis, Kristiine Rohupoes, Laagri Maksimarketi apteegis, Laulupeo ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: