antibeebipillid 19.04.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen 32a naine. Umbes paari kuu möödudes Logesti tarvitamisest hakkas ülakõht (mao piirkond) tihti valutama.

Kuna varem mingeid kaebusi seedeelunditega esinenud ei ole, siis ei osanud seda muuga, kui nende tablettidega seostada. Pärisin nõu ka günekoloogilt. Ta väitis, et kindlasti ei ole kõhuvalu eelnimetatud tablettidega seotud. Kuigi lugedes ravimi infolehte seisis ilusti kirjas, et kui esineb tugev kõhuvalu, tuleb tarvitamine lõpetada. Kuulasin oma günekoloogi ja võtsin tablette korralikult veel 4 kuud edasi. Siis enam ei jõudnud. Kõhuvalu läks järjest tugevamaks. Enam ei saanud ööseti magadagi. Jätsin kuuri katki. Nüüd on sellest pea aasta möödas ja oma kõhtu ma päriselt korda saanud ei olegi. Kuigi haavandit ei leitud, ei saa ma enam teatud asju süüa ega juua. Kas see jama võis siiski tingitud olla ülitundlikusest eelnimetatud ravimi suhtes?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

See ei ole kindlasti jama. Kui seostate seda selle konkreetse ravimiga, ärge tarvitage. On küllaldaselt teisi sarnaseid ravimeid, millele olete ehk vähem tundlik. Kui kõhuvalu on teie arust seotud haavandi kahtlusega ja tugevneb teatud söögiga, proovige Zantacit. 75mg tabletid on saadaval retseptita. Ravimi infolehte tasub muidugi tõsiselt võtta. Ja üldse, otsige endale targem arst.

Kalle Kurvits