tursed 28.04.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Parem jalg on turses, vasak mitte. Kas see on põhjustatud südamehäirest? Olen kuulnud head diureetikumist HYPOTHIAZID, kas soovitaksite seda kasutada? Tundub, et keha hoiab nagu vedelikku kinni, higistan väga vähe. Olen pensionieelikust naine.

Tänan Teid asjatundlike soovituste eest.

Tiina.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kõige asjatundlikum soovitus on konsulteerida arstiga ja nii kiiresti kui võimalik.

Furosemiid on retseptiravim ja selle kasutamise otsustab arst, muidugi peale Teie seisundi põhjalikku uurimist.

Küll aga võib seni leevendada seisukorda taimse päritoluga diureetikumiga Boldo, mis on apteekides retseptita saadaval. Boldo koostises on põisadru, leesikas, madar, võilillejuur.

Boldo hõlbustab vee ja jääkainete väljutamist organismist. Soovitatakse ka abistava vahendina kehakaalu vähendamiseks ja premenstruaalse sündroomi korral.

Annus täiskasvanutele 2 tabletti 3 korda päevas, enne sööki.

Kalle Kurvits