Medroli kõrvaltoime 17.12.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Minu mehel (74) diagnoositi 5.a.tagasi reumatoidartriit ja raviti poole aasta jooksul medroliga.Sai loetud küll, et üheks kõrvaltoimeks võivad olla tursed, kuid ei pööranud sellele tähelepanu.Kui reumatoidartriidi äge hoog möödus, vaat siis hakkasidki tekkima tursed näo piirkonda, ülemisele ja alumisele huulele, keelele, kõrisse, kulmule ja isegi kanna alla.Tursed on tugevad, moonutavad nägu.Vahepeal nagu ei olnud, aga nüüd korduvad sageli, kuni paar korda nädalas.Mis on ajendiks,ei ole suutnud aru saada, võib olla füüsiline pingutus või närveerimine.Viimasel ajal on mees võtnud claritdyni, kui kohe turse tekkimise alguses võtta, siis turset ei tule.Ilma selle rohuta ei julge enam linnagi minna, turse tuleb tunni jooksul. Muidugi, ka nii saab elada, kuid siiski tahaks, et turseid ei tuleks, sest kui ikka kurgunibu ära tursub, on lausa hirm. Mida peaks tegema?Mingeid rohte mul mees ei tarvita, ainult südameaspiriini .

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kahjuks ei saa ma sellele vastata, see küsimus tuleb esitada vahetult raviarstile.

Kalle Kurvits