Raniberl 25.02.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Mul on kaksteistsõrmiku haavandid ja mao errosioon. Raviks kirjutati Raniberli, peale teise tableti võtmist, tekkis kollaps.(tugevad valud maos, uimasus, hingamispuudulikkus, külmhigi). Peale seda kirjutati mulle välja veel (kahjuks ei loe retseptist välja, vist Lotec) kahjuks rohu kalliduse tõttu ei ole seda võimeline ostma, ei ole kindel, et ka see rohi ei põhjusta mingeid negatiivseid nähte. Ravin ennast praegu ainult maaloxiga. Oskate soovitada midagi, mis pole nii kallis ja rohkem looduslähedasem.

Mind huvitab veel, kas on saadaval hormoonsalvi, mida saaks kasutada Climara asemel.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Maaloxiga ei saa te ennast efektiivselt ravida. Piltlikult on see tule kustutamine, tule puhkemist tuleks aga vältida, et see ei jõuaks enne kustutamist kurja teha. St. Maalox ainult neutraliseerib maos juba oleva happe (nagu sooda), Raniberl, Losec jt. sarnased ravimid aitavad liigse maohappe tekkimist vältida. Olen ka arvamusel, et see teie kirjeldatud "kollaps" ei olnud Raniberlist vaid ikka sellest haigusest mida ravite. Ja sarnaseid ravimeid on ka odavamaid, sealhulgas ka Loseci analooge (ehk nn. koopiaid nagu praegu on moes öelda).

Climara asemel võib arst kaaluda Divigeli kasutamist.

Kalle Kurvits