Rohtude sobivus. 18.05.12 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere !
Kasutan järgmisi rohtusid :
Lozap
Torvacard
Bisprolol
Preductal
Raniberl
Süameaspiriin, vajadusel ka Erinit
Kas need rohus koos sobivad või on mingi parem asendus võimalik?
Küsin sellepärast, et enesetunne on suht kehv.
Aitäh!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Neid on paljuvõitu, aga see pole tänapäeval ka mingi haruldus.
Enesetunne võib kehv olla teie tervislikust seisundist, aga ka rohtudest.
Kõik rohud on määratud (ühe) arsti poolt, ta peab olema arvestanud toimete sobivusega.
Vananemisega kaasneb erinevaid muutuseid, ei pruugi olla haiguslikud, aga enesetunnet mõjutavad siiski.
Soovitan hoida tihedamat kontakti ravi määranud arstiga. Raviskeemi muutmisel ei ole oluline mitte apteekri arvamus vaid arsti kogemus ja patsiendi seisund.

Kalle Kurvits