tee 24.01.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Kas apteegis on müügil seedimist soodustavaid teesid? Kui on, siis millised neist paremad on (nii maitselt ja/või toimelt).

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Jah leiab küll selliseid, näiteks Gastrosan fix, koostises kummel, alteejuur, piparmünt. Kasutatakse sapierituse soodustamiseks, aeglase seedetegevuse, iivelduse ja kõhupuhituse korral. Või Valentina kõhutee, koostises linaseeme, verev kurereha, harilik kirburohi, kollane mesikas, harilik linnurohi, harilik rosmariin. Traditsiooniliselt on kasutatud mao ja sooletegevuse normaliseerimiseks. Toimib ka kehakaalu vähendavalt. On ka leedukate Species Stomachiae, koostises nõges, piparmünt, paakspuu. Ka kaalujägijate teesegu Figura (Poola) on päris hea maitsega, koostises õunakoored, senna, leedripuu ja kibuvitsamarjad. Figura on nõrga lahtistava toimega, sisaldab kiudaineid. Soodustab ainevahetust ja seedetegevust.

Ja apteekides leiab sedalaadi tooteid veelgi.

Maitse on aga maitse asi mõistagi.

Kalle Kurvits