spirulina vetikas 29.03.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Lp Kalle Kurvits,

kas spirulina vetikas on ravim või organismi indikaator?

Milliste haiguste (kui üldse) puhul teda kasutatakse?

Lugupidamisega,

Ene

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Spirulina ei ole mingi ravim ega indikaator. Vetikas on laialt kasutusel mitmetes toidulisandites. Spirulina ehk "sini-rohevetikas"' ehk Spirulina plankton on rikkaim looduslik klorofülli ja kergesti töödeldavate albumiinide allikas. Sisaldab rauda, kaltsiumi, tsinki, magneesiumi, A vitamiini, B-grupi vitamiine ja fenüülalaniini.

Spirulina vähendab söögiisu ja seega kehakaalu, aitab hoida veresuhkru taset normaalsena, omab antibakteriaalset toimet, stimuleerib uute kudede kasvu ja soodustab haavade kokkukasvamist, värskendab hingeõhku, annab elujõudu, suurendab aktiivsust ja leevendab depressiooni.

Täpsem info apteegis.

Tugevat tervist,

Kalle Kurvits