Ca Mg Räni vit rasedal 27.09.08 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Mul mure raseduse ajal võetud vitamiinide pärast. So. siis apovit Ca Mg räni vitamiin juustele, küüntele mõeldud- täpset nime ei mäleta kahjuks. Võtsin siis 2 tbl. päevas (norm. oli 4 tk). Võtsin neid ka rinnaga toitmise ajal. Kas ja kuidas võis see kahju teha lapsele?
Tänud

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kui ei mäleta täpset nime, ei saa ka täpset vastust anda.
Ja mida teha praegu tagantjäreletarkusega, et mingi küünte-juuste vitamiin võis kahjulik olla..
Enamasti on tegemist siiski toidulisanditega ja ma ei muretseks liigselt.
Pakenditega kaasaolevates kasutusjuhendites on raseduse ja rinnaga toitmise ohud selgelt välja toodud.

Kalle Kurvits