gripivaktsiin 07.12.07 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Sai rumalast peast ja teadmatusest raseduse 4.! päeval tehtud gripivaktsiini süst.Nüüd tagantjärele ainult sellele mõtlen ja uurin internetist infot. Olen leidnud ka 2003.a.artikli,kus väidetakse,et see on lootele absoluutselt ohutu ja seda võib teha igas raseduse staadiumis.Samas aga enamus ülejäänud infost väidab absoluutselt vastupidist.Palun aidake-kuidas siis tegelikult on ja missugused ohud võivad lootele ikkagi olla(kui ikka siis on?).Praegu läheb raseduse 10.nädal.

Väga murelik rase

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Soovitan mitte muretseda ja lähtuda ametlikust infost ja tervest mõistusest.
Ravimiameti kodulehel kirjeldatakse gripivaktsiine seoses rasedusega nii:
Piiratud andmed rasedate vaktsineerimise kohta ei näita, et vaktsiiniga kaasneks kahjulikke mõjusid lootele või emale. Selle vaktsiini kasutamist võib kaaluda alates raseduse teisest trimestrist.
Vaktsineerimine on soovitatav rasedatele naistele, kellel on suurem risk gripi komplikatsioonide tekkeks, sõltumata nende raseduse staadiumist.
Ise saate lugeda:
http://www.sam.ee/SPC/Hum/SPC_21600.pdf

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

gripivaktsiin

Tere

Igal sügisel soovitatakse teha gripivastaseid kaitsesüstimisi. Kuna kuulun nn riskigruppi ( üle 65 a vana) lasin teha sel sügisel gripivastase kaitsesüsti gripivaktsiin vaxigip VO781-1 ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Süstida tuleb korra hooajal. Kõik 3 saadaolevat vaktsiini on sisuliselt üks ja sama. Vaktsiin töötatakse välja eelolevaks hooajaks ja ei teata täpselt, milline gripi vorm ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: