toimeaine sisaldus glaukoomitilkades 24.05.07 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Kummas rohus on 1 tilga kohta rohkem timolooli - kas Cosoptis või 5-%-lises Timololis? Silmaarst soovitab mul Cosoptilt Timololile üle minna, aga ma pisut pelgan timolooli süsteemseid kõrvaltoimeid. Minu loogika ütleb, et Cosopt sisaldab timolooli 1 tilga kohta pisut vähem.
tervitades
Eve

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Enne loogikat tuleb matemaatika korda teha.
Timolooli tilgad on 0,25 ja 0,5%-lised, mitte 5% nagu kirjutate.
Kui oleks nii, siis oleks mõistagi Cosoptis 10 korda vähem.
Cosopt: 1 ml lahust sisaldab 20 mg dorsolamiidi ja 5 mg timolooli (=0,5%).
Mõlemis ravimis on võrdne timolooli sisaldus.

Kalle Kurvits