fosfor rasedatele 21.02.07 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Kas Eesti apteekides leidub toidulisandit, mis sisaldaks fosforit ja oleks ühtlasi lubatud ka rasedale? Leidsin Centrumi vitamiinid, aga need ei pidavat rasedatele soovitavad olema.
ette tänades
Eve

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Näiteks FUTURA KALTSIUM NÄRIMISTBL 400MG N75 (PIPARMÜNT)
1 tablett sisaldab 400 mg kaltsiumi kaltsiumkarbonaadina, 60 mg fosforit trikaltsiumfosfaadina ja 5 µg D-vitamiini (vastavalt 50 %, 7,5 % ja 100% täiskasvanud inimese soovitatavast ööpäevasest kogusest). Abiained: sorbitool, ksülitool, þelatiin, sidrunhape, magneesiumstearaat, piparmündi maitselisand.
Kasutatakse kaltsiumivaeguse ennetamiseks ning täiendava kaltsiumi allikana juhul, kui toit ei sisalda või kui toidust ei omastata piisavalt kaltsiumi või kui organismi kaltsiumivajadus on suurenenud (üle 35-aastased naised, rasedad ja rinnaga toitvad emad, piimasuhkru talumatusega inimesed).

Kalle Kurvits