zantac 12.11.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Lp. proviisor!

Kahtlustan endal mao reflukshaigust - peale sööki on söögitorus pidevad kõrvetised, vahel lausa kipitab rinnus. Tarvitan nii Alminoxi (kerge kõrvetuse puhul) ööseks pean aga võtma Zantacit (150 mg). Zantaci karbi peal on kirjas, et ei tohi tarvitada järjest üle kahe nädala. Samas teatab Magnum Medical: Refluksösofagiidi raviks manustatakse 150 mg ravimit kaks korda ööpäevas või 300 mg õhtul enne magamaminekut. Ravikuuri pikkuseks on 8 nädalat, vajadusel 12 nädalat. Seega võib ikka tarvitada rohkem kui 2 nädalat järjest?

Jõudu Teile!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Zantaci 150mg doos on retseptiravim. Seega peaksite enne selle sissevõtmist konsulteerima arstiga. Arvan, et ainult arst saab täpselt diagnoosida haigust ja määrata efektiivse ravi, seda enam, et on ka palju teisi efektiivseid ravimeid.

Konsulteerge veel kliinik.ee gastroenetroloogi dr. Remmeliga (esimene valik portaalis!)

Apeeker siinkohal ei oma erinevat infot sellest, mis on kirjas kasutusjuhendis, mida juba lugesite.

Kalle Kurvits