Doxy-M-ratiopharm 10.11.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 25.a. naine. Arst määras ureaplasma parvum'i raviks Doxy-M-ratiopharm 100 (doxycyclinum) 20 tabletti. Võtma peab 2 tbl päevas ja nii 10 päeva järjest. Kas see kogus pole mitte liiga suur? Küsimus tekkis just sellest, et lugesin infolehte ja seal oli, et esimesel päeval 200 mg ja järgnevatel päevadel üks 100 mg tbl täiskasvanutele alla 70 kg.

Ette tänades
Küsija

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Mina siin vahel sõna ei võtaks.
Arst omab ravialase koolituse, tunneb teid, on teie haigust diagnoosinud ja kasutab ravi määramisel lisaks ravimi infole ka varasemaid kogemusi.
Infoleht on mõeldud patsiendile lugemiseks, seda tegitegi ja nüüd saate oma küsimusele adekvaatse vastuse ikka ravi määrabud arsti käest.
Siiski ütlen, et antibiootikumravi puhul üldiselt tuleb minna kindla peale ja ebapiisav doos on palju ohtlikum (raviefekti ei tule, küll aga suurendate ravimresistentsuse võimalusi) kui üledoseerimine.

Kalle Kurvits