Doxy-M-ratiopharm 100 02.03.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!Minu perearst kirjutas mulle antibiootikumi Doxy-M-ratiopharm100.Mure on selles,et ma toidan rinnaga ja seda ma ka arstile ütlesin ja tema ütles,et võib seda rohtu võtta ka rinnaga toitmise ajal,kuid infolehel on kirjas,et raseduse ja rinnaga toitmise ajal või kasutada ainult elulistel vajadustel.Millised on need elulised vajadused ja kui suur tõenäosus,et see lapsele midagi halba teeb?Infolehel oli kirjas,et võib põhjustada imikul luude kasvu aeglustumist ja hambavaaba defekte.Hirm on lapse pärast.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Doxy-M ametlik ja kõige värskem (aprill 2004) kasutusjuhend
(http://www.sam.ee/PIL/Hum/PIL_11828.pdf)
ütleb nii:
Rasedus ja imetamine
Nii raseduse ajal ja imetamise perioodil, kui ka imikutel ja lastel 8. eluaastani doksütsükliini ei kasutata, sest imikutel ja lastel 8. eluaastani võivad tekkida doksütsükliini ladestumise tõttu hammaste värvi muutused, hambavaaba defektid ja luude kasvu aeglustumine.
Mingitest elulistest vajadustest siin enam juttu ei ole (on karta, et varem toodetud ravimi karbis võib olla).
Ravimite tootjad ja vastavad ametkonnad jälgivad pidevalt ravimite kasutamise mõjusid ja vajadusel neid juhendeid karmistatakse.

Teie diagnoosi teab ainult arst ja loodetavasti ka Teie ise. Ilmselt on selle haiguse mitteravimine ohtlik Teie tervisele ja ka lapsele. Kuidas ja millega ravida, sõltub haigustekitajast. See peab olema arstil määratud ning tuginedes antibiogrammile ja oma kogemusele on ta selle ravi määranud. Ilmselt ei ole ta ka teadlik eespool mainitust.
Arvan, et peaksite arstilt paluma ravimit vahetada.

Kui see on nii, et karbis on selline juhend nagu mainisite, siis on alust teha kaebus ravimiametile. Tootja pidanuks kasutusjuhendi muutumisel ravimi hulgimüüki tagasi kutsuma ja juhendid vahetama. Võimalik, et arste on informeeritud ka kuid mõistagi ei saa me nõuda, et patsient võrdleks infolehte ravimiameti ametlike failidega.
Doksütsükliinid leiab siit:
http://193.40.10.165/cgi-bin/parse.cgi

Kalle Kurvits