tarivid ja rasedus 09.06.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere, arst kirjutas raseduse 36. nädalal ureaplasma raviks tarivid`i ning küsimus selline, et milliseid ravimeid ureaplasma ravimiseks raseduse ajal võib veel kasutada, mis ei oleks nii ohtlikud ja infolehe järgi rasedatele keelatud. Tarivid`i tõepoolest ei julge tarvitada, kuid haigus oleks ju siiski vaja välja ravida! Olen tõeliselt mures tarivid`i kahjuliku mõju pärast.
Ette tänades, e

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Esmalt soovitaks siinsamas kliinik.ee avalehel üleval vasakul olevasse otsinguaknasse kirjutada ureaplasma ja vajutada "otsi". Leiate üle 40 vastuse. Lugege need läbi, suur osa puudutab rasedust.

Raseduse puhul tuleb arstil alati kaaluda kas lootele on ohtlikum efektiivse antibiootikumi lühiajalisel kasutusel ilmnev oht või vähemefektiivse kuid ohutumana tunduva ravimi pikemaajalise kasutuse ajal lootele avalduv mõju. Seda ei saa pelgalt raviminfo põhjal otsustada. Seda enam, et keegi ei taha võtta raseduse puhul vastutust, ei arst, ravimi tootja ega ka mina siinkohal.
Kui nimetaksin mingi ravimi nime, siis kindlasti leiate ka selle kasutusjuhendist piisavalt ohte ja keelde.
Üldiselt peetakse makroliide (spiramütsiin) suhteliselt ohutumateks rasedatel, kas ka praktikas saadakse soovitav efekt, teavad arstid paremini.
Konkreetseid soovitusi saab anda ainult asja tundev arst.

Kalle Kurvits