Tarivid tabletid 04.03.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere.

Käimas 7 rasedusnädal, ja avastati klamüüdia, ja arst kirjutas ka kohe rohud nimega Tarivid. Uskudes arsti hakkasin neid võtma, kolm tabletti juba ka võetud, ja nüüd infolehelt loen, et ei tohi üldse tarvitada. Kui ma katkestan ravi, siis kas need kolm tabletti on ka jõudnud juba kurja teha või ei pea muretsema?

Tänud vastuse eest.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Arst teadis rasedusest?
Ravimi määramisel arvestatakse kas ravimi kasutamisest saadav tulemus on olulisem kui risk. St. kas klamüüdia või antibiootikum, kumb on imikule ohtlikum? Mis ise arvaksite? Ilmselt on vajalik Teid siiski ravida.
Tarividi info ütleb: Ei tohi kasutada laste või kasvueas noorukite ning rasedate või imetavate naiste ravis, sest ohutus neile ei ole veel piisavalt kindlaks tehtud.
Miks arst valis raviks just Tarividi, mitte mõne teise antibiootikumi (mis on ehk info järgi ohutum), ei tea. Arstil on kasutada teadmised teie tervisest ja ravi kogemus, mida minul ei saa olla.
Seega, esitage sama küsimus samale arstile, palun.

Kalle Kurvits