ETACIZINS 50mg. 23.08.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

TERE HR.K.KURVITS.OLEN TATJANA,46Aa.TALLINNAST.OLEN TEILE KA VAREM ESITANUD KÜSIMUSE RAVIMI KOHTA,MILLE EEST VÄGA TÄNAN TEID.NÜÜDKI PÕÕRDUN TEIE POOLE ARVAMUSE SAAMISEKS ETACIZINSI KOHTA.SELLE RAVIMI MÄÄRAS MULLE PEREARST,KUNA PÕÕRDUSIN TA POOLE SEOSES SÜDAMERÜTMI HÄIRETEGA.NEED HÄIRED ON ESINENUD MUL JUBA AMMU,KUID VIIMASEL AJAL ON SINNA JUURDE TEKKINUD KA PIGISTUSTUNNE SÜDAME PIIRKONNAS.ON TEHTUD JUBA AMMU KA SÜDAME MONITOORING,TÄPSUSTADA,MILLISTE HÄIRETEGA TEGU ON-MIDAGI OHTLIKU EI OLNUD.TÄNA,KUI SELLE RAVIMI AVASIN,LUGESIN PAKENDILT,ET SEE RAVIM EI OLE EESTIS PATENDEERITUD JA SEDA RAVIMIT VÕIB MÄÄRATA AINULT ARST,SELLEST KA KÜSIMUS,KAS SEE ROHI IKKA ON OTSTARBEKAS,MILLINE VÕIKS OLLA TEMA MÕJU RÜTMIHÄIRETELE,VABANDAN PIKALE VENINUD KÜSIMUSE EEST.TÄNAN TEID JA ILUSAT SUVE JÄTKU TEILE JA TEIE PATSIENTIDELE. TATJANA TALLINNAST

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Aethacizin ei ole Eestis registreeritud. See on esmalt tootja mure. On aga selge, et meie teistest Balti riikidest tunduvalt rangemad nõuded teevad selle raskeks. Samalt tootjalt teisi ravimeid praktiliselt ei ole, tegemist on Läti Olainfarmiga. Aja jooksul võib aga see olukord muutuda.
Registreerimata ravimile ei anta haigekassa soodustust ja ei lubata vabalt apteekides müüa. Viimases osas saab arstide kutseliitude ettepanekul teha erandeid ja Aethacizini osas nii ongi.
Ravim on kindlasti otstarbekas kui see on arsti määratud ja annab soovitava toime. Preparaadil on antiarütmiline toime, pikendades refraktaarperioodi, lokaalne tuimestav ja spasmolüütiline toime. Näidustuseks on südame rütmihäired. Rohkem infot saate lugeda lugege kaasasolevast kasutusjuhendist.

Kalle Kurvits