Benfogamma üleannustamine 29.07.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 30-aastane 1. tüübi diabeetik, kes sööb nagu paljudki teised minusugused Benfogamma tablette (2 tk päevas), et närvivalusid vähendada. Kuna benfotiamiin on rasvlahustuv, kas siin tekib mingi üleannustamise oht ka? Kui kaua neid tohib järjest võtta? Kuu-kaks või pidevalt? Oma endokrinoloog on puhkusel ja temalt ei saa hetkel nõu küsida.
tervitades
Eve

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Usun, et ei ole vaja muretseda. Te ei kasutaja ju lubatust suuremat annust. Benfogamma ise on jah rasvlahustuv ja imendub sellisena paremini, organismis aga muutub ta B1-vitamiiniks. Vitamiin B1 on vesilahustuv, mistõttu üleannustamise korral eritub liigne kogus uriiniga (uriin võib olla värvuselt tumedam ja muutunud lõhnaga).
B1 üleannustamise tagajärjeks on anafülaktiline reaktsioon. Isegi väga suurtes annustes benfotiamiini sissevõtmisel ei ole täheldatud anafülaktilisi reaktsioone.
Lugege ka tootja infot aadressilt:
http://www.woerwagpharma.lt/est/est-benfotiaminas.html

Kalle Kurvits