doksütsükliin 03.07.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kasutan praegu doksütsükliini ravi ja lugesin infolehelt et pävitamist tuleks vältida aga käisin ikkagi rannas paar päeva. Kui ohtlik see siis on? Kas asi on selles et see suurendab vastuvõtlikkust uv-kiirgusele ja on selletõttu ohtlik?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Jah, päikesekiirte toimel võib tekkida valguse suhtes sensibiliseerumine (kujuneda valgustundlikkus), mille tagajärjel võivad tekkida katmata kehaosadel fototoksilised reaktsioonid (punetus, ketendus, villid), väga harva küünte lagunemine ja valgeks muutumine. Doksütsükliin­ravi ajal ei ole soovitatav päevitada ja käia solaa­riumis.

Kalle Kurvits