Kaalualandajad 15.05.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Küsiksin võibolla natuke imelikult aga - kui tarvitada erinevaid kaalulangetamist soodustavaid apteegis müüdavaid n.n. toidulisandeid (spirulina, artiśoki, ananassi jne. koostisega) ja need ei ole kuidagi kehakaalule positiivselt mõjunud, siis - kas kõik need kaalulangetamist soodustavad tabletid ja kapslid võivad näiteks hoopis kahju teha ? Et söön ja sööna ja kuna kasu pole, siis aja jooksul lisandub hoopis mõni muu probleem (maksaga, maoga, kilpnäärmega vm) ? Aitäh.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Positiivne mõju kehakaalule?
Tegu on toidulisanditega ja nende tarvitamine on maitse asi. Kasu pole neist tuhkagi kui jääte uskuma reklaame pakenditel. Kui näete ka ise vaeva, on abiks ikka.
Kahju tekitavad nad ennekõike rahakotile. Terviserisk on võimalik kui arutult kasutada (esmalt läheb süda pahaks). Kõigil neil on siiski soovitused lisatud.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

aeglane ainevahetus

Millist ravimit võiks tarvitada ainevahetuse kiirendamiseks? Kas Lactosevenit võib tarvitada pikaajaliselt?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Efektiivne ravim ainevahetuse kiirendamiseks (selline, mida ise saaksite osta), puudub. Kilpnäärmehormoon türoksiin omab küll selliseid omadusi, kuid see määratakse arsti poolt kilpnäärme ...

Loe edasi

mure

Tere´olen kuulnud mingitest väga efektiivsetest kaalulangetavatest tabletttidest mida pidavat ainult arst saama välja kirjutada . Need pidavat olema palju efektiivsemad kui apteegis müügil olevad. küsimus ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

"Väga efektiivsed" kaalualandajad on rohkem Sedeliuudiste ja Kroonika tagakülje ampluaa, ka saab neid interneti teel osta.

Retseptiravimeid on, kuid ühegi tutvustus ei sisalda ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: