aeglane ainevahetus 06.03.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Millist ravimit võiks tarvitada ainevahetuse kiirendamiseks? Kas Lactosevenit võib tarvitada pikaajaliselt?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Efektiivne ravim ainevahetuse kiirendamiseks (selline, mida ise saaksite osta), puudub. Kilpnäärmehormoon türoksiin omab küll selliseid omadusi, kuid see määratakse arsti poolt kilpnäärme alatalituse puhul.
Veidike on kasu joodi sisaldavatest asjadest: vetikatega kaalualandajad, toidus jodeeritud soola kasutamine (poes müügil).
Oma elukorralduse ja toitumisharjumuste muutmisest võib ka abi olla. Piisav füüsiline koormus ennekõike. Sportimine annab väga hea tulemuse. Toitumisel tuleb lähtuda dietoloogide soovitustest, siis on loota ka ainevahetuse paranemist. Ostke raamat "Normaalne toitumine", seal on palju kasulikku.

Lactosevenit võib kasutada küll, see on toidulisand. Võiks leida sobiva koostisega jogurtid ja süüa rohkem neid.

Kalle Kurvits