toidulisand-magneesium 14.05.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere.Olen Tatjana,46a.Hakkasin hiljuti kasutama magneesiumi,mis on apteegis müügil 400gr.pudelis.Magneesiumi soovitas võtta,kui toniseerivat vahendit perearst.Soovitas sellepärast,et kannatan aastaid südame rütmihäirete all.Siit ka tekkis mul küsimus,kui pikka perioodi vältel peab seda kasutama ja kas ta ei tekita kõrvaltoimeid?ja miks peab kasutama magneesiumi,milleks on ta hea südamele?Tänan Teid ja soovides ilusat kevadet.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tegemist on toidulisandiga ka kasutuse kestust ei piirata. Normaalse toitumisega terve inimene ei vaja toidulisandeid. Kui on häired mõne aine omastamises, siis küll.
Magneesiumi defitsiidi sümptomite hulka kuuluvad neuromuskulaarsete funktsioonide häired: närvilisus, depressioon, lihasvärin, südame arütmia, emaka valulised kokkutõmbed raseduse lõppjärgus. Magneesiumi manustamine võib olla raviva efektiga eeskätt järgmiste haiguste/häirete puhul: ateroskleroos, hüpertensioon, kalduvus trombide tekkeks, alkoholism, raskesti paranevad luumurrud, krooniline oksendamine, epilepsia, artriit, psoriaas, jämesoolepõletik, diabeet, kalduvus neerukivide tekkeks, vaimse arengu peetus. Magneesiumi manustamine hõlbustab B-kompleksi vitamiinide, ning vitamiinide E ja C omastamist ja kasutamist rakkude poolt.

Kalle Kurvits