Augmentin ja Logest 11.05.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,minu mure seisneb selles, et alustasin mai kuust Logesti kasutamist,siis jäin haigeks ja arst määras mulle Augmentini tabletid,kus infolehele oli kirjas, et Augmentin vähendab suukaudsete rasestumisvastaste vahendite mõju.Kuidas peaksin toimima?Kas peaksin kasutama lisakaitsevahendit?
Ette tänades!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Annate vähe infot ammendava vastuse jaoks: kas kasutate ikka veel Augmentini, kui pikk oli ravikuur jms.
Lihtsam on kasutada nädalake lisakaitsevahendit, et olla mureta.
Üldiselt on selle rea antibiootikumid veres lühikest aega ja mõne päeva pärast peale kasutuse lõppu neid verest enam ei leia.

Kalle Kurvits