küüned ja kaltsium 04.01.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere.

Sel suvel oli mul kaks nn. stressimurdu, pöia piirkonnas. Seetõttu ostsin endale kaltsumitablette(sisaldasid veel Mg- d ja üks ühend oli veel), et luid tugevdada. Kuid kahjuks mõjus see minu küüntele halvasti. Muidu olid mul ilusad, tugevad ja valged küüned. Praegu on küüned samamoodi valged, kuid nad lõhenevad ja murduvad kergesti. Püüan neid küll kreemitada kuid see ei aita. Mida ma võiksin ette võtta?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Apteegis on mitmeid vahendeid küünte seisundi parandamiseks. Aitavad need muidugi juhul kui tegu ei ole haiguse vaid vajalike ainete puudusega. Näiteks VEGA HAIR-SKIN-NAILS CAPS N30. Kasulik ka juustele ja nahale.

Kalle Kurvits