Livial 08.12.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
Arst soovitas uue ravimi Livial seni kasutatud Activelle asemele(N,66).
Olen veidi segaduses - infolehelt loen,et Livial VÕIB kergendada klimakt. vaevusi,võib ära hoida luude hõrenemist jne - ikka võib. Loogiline järeldus oleks,et võib ka mitte.Kas on tegemist tõlkenüansiga või on ravim ise kahtlase väärtusega?
Teiseks,ei saa aru,mille poolest Livial erineb (või on parem) Activellest? Üsna sarnased kõrvaltoimedki,ainult Livial on kallim.Günekoloogi sõnutsi on Livaial sünteetiline,Activelle aga loomsel toormel põhinev. On siis sünteetilisel toormel loomse ees mingid eelised ja kui on,siis milles need seisnevad?
Ette tänades Tiina

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tegemist on eri ravimitega, mis siis, et sarnase toimega.
Ravimite infolehed koostab tootja, need tõlgitakse ja kooskõlastatakse ravimiametis. Siinkohal ei ole mul mingeid muid kommentaare.
Arsti peaks ikka usaldama, milleks teda siis veel vaja on kui mitte Teile kõige parema ravi määramiseks.

Kalle Kurvits